LANDING PAGE TASARIMI

Reklamlarınız daha yüksek tıklama alsın
reklam maliyetleriniz azalsın.

Eksiksiz Landing Page Tasarımı

Google® Ads, Facebook Ads gibi dijital reklamlar için hazırlanmış, hedef odaklı sayfalar.

Google Ads®, Facebook Ads® gibi gelişmiş dijital reklam yazılımlarında her geçen gün açık arttırmada önde çıkma zorlaşmakta ve reklam maliyeti de artmaktadır. Bu sebeple Reklamlarınızın kalite puanlarını arttırmalı, sayfanıza reklama görüp tıklayanlar için doğru araçları kullanmanız gerekmektedir

Buna ek olarak kullanıcıların başvurduğu reklam ile ilgi sayfalara gelmeleri, reklamınızın kullanıcı deneyimini arttıracaktır. Reklamlarınızın kalite puanlarını arttırmalı, sayfanıza reklama görüp tıklayanlar için doğru araçları kullanmanız gerekmektedir

Conversion(dönüşüm) takipli iletişim formu, mobil cihazlar için optimize edilmiş landing page‘ler, müşterilerin size hızlı ulaşmasını, ölçülebilir, maliyeti daha düşük reklam kampanyaları oluşturmanızı, daha etkileyici ürün sunum hazırlamanızı sağlamaktadır.

Landing Page Sıkça Sorulan Sorular

Arama motoru optimizasyonu çalışmasında ve online reklam ile web sitenize trafik çekmek ayrı bir iş, bu gelen trafiği satış teklifine dönüştürmek ayrı bir iştir. Landing page tasarımları işte bu esnada yardımınıza koşar.

Landing page tasarımları ürün veya hizmetinize özel olarak tasarlanır, sadece satılmak istenilen ürünün özelliklerine odaklanıldığı gibi, ziyaretçilerin sizinle hızlı iletişim kurmasını sağlayacak tüm linkler sayfada hazırdır. İyi bir landing page tasarımı size daha iyi reklam kalite puanları, düşük bounce rate sağlar.

Örnek: 100 adet ürünlü bir cep telefonu online alışveriş sitesi yönettiğinizi düşünün. Web sitenizde yaklaşık 10 ana kategori 25 alt kategori olsun. Reklam ile satmak istediğimiz ürün ise cep telefonu şarj aleti olsun. Reklamınızın ise landing page olmadan anasayfaya yönlendirdiğinizi düşünelim. Cep telefonu şarj aleti almak için sitenizi ziyaret eden kullanıcı anasayfa karmaşıklı ve kategori denizinde almak istediği ürünü bulamayıp, web sitenizden çıkabilir. Ama landing page’e yönlendirilmiş olsa idi, direk almak istediği ürün ile alakalı bir sayfaya yönlendirilecek ve satın alma işlemini kolayca yapabilecektir.

Landing page fiyatının en önemli belirleyicisi, kampanya adedinizdir. Tüm landing page sayfalarında, dönüşüm takibi (conversions), markaya özel tasarım, iletişim formu, iletişim numaraları, ürün görselleri ve videoları standart olarak sunulmaktadır. Projeye göre değişmek ile birlikte bir landing page sayfa tasarımı yaklaşık 3 hafta sürmektedir. İstenildiği takdirde arama takibi, canlı destek modülleride sayfalara eklenir.

Landing page tasarım süreci satmak istediğiniz ürün ve ya hizmeti tanımamız ile başlıyor. Dijital reklam stratejinize ve elinizde ki materyallere göre tasarım oluşturuluyor. Bu süreçte mikro video, ürün fotoğraf çekimi, 3d modelleme gibi ek hizmetlere ihtiyaç olup olmadığı belirlendikten sonra programlama sürecine geçiliyor. Conversion izlemeleriniz için gerekli kodlar sisteme entegre edildikten sonra form tesleri ve mobil testler gerçekleştirilip landing page’niz size teslim ediliyor.

Dijital reklam kampanyalarınızda ki PPC(pay per click) yani tıklama başına maliyet için özel olarak tasarlanmış landing page’lerdir. Her kampanya ayrı bir landing page tasarımı gerektirir.

Sosyal medya landing pageleri özel olarak Digg, Facebook, Instagram gibi mecralarda viral olmak için özel olarak üretilir. Genelde ilgiç bir video, sektör ile ilgili önemli bir haber gibi içerikler ile web sitenize trafik sağlanmaya çalışılır.