BANNER TASARIMI

Reklam verdiğiniz web sitelerinde
dikkat çeken animasyonlu banner’lar kullanın.

Anlaşılır ve Dikkat Çekici Bannerlar

Web sitesi bannerları yoğun ziyaretçi trafiği alan web sitelerinde web sitesi tasarımcısı tarafından belirlenmiş sabit ölçülü alanlardır. Genelde haber, portal ve grup siteleri gibi ziyaretçi sayısı günlük 10.000 – 1.000.000 arasında değişen web sitelerinde bu alanlar kullanılmaktadır.

Reklam (banner) için ayrılmış alanlar sayfa geneline göre ufak olduğu için burada yer alacak banner animasyonun dikkat çekici, ve site yüklenmesini geçiktirmeyecek şekilde optimize edilimiş olması gerekmektedir.

HTML 5 Banner

Google Ads Görüntülü Reklam Alanları

Google Ads kullanıyorsanız, görüntülü reklam kampanyalarında yaklaşık 20 yakın farklı ölçülerde google’ın Adsense servisini kullanan web sitelerinde  gösterilmek üzere hazırlanmış Banner alanları vardır. Bu banner alanlarını google görüntülü reklam düzenleyicisinde otomatik oluşturabildiğiniz gibi daha fazla ilgi çekmek için Banner’ları tasarlatabilirsiniz.

Facebook ve Instagram için Video Bannerlar

Facebook ve Instagram paylaşımlarınız da animasyonlu dikkak çekici görseller oluşturabilmeniz için video bannerlar hazırlamanız gerekir. Gif animasyonlarına göre daha büyük dosya boyutlarına sahip olan Video Banner’lar hikaye, akış ve postlarda yaratıcı çalışmalar ile süslenebilir.