MEDİKAL ANİMASYON
VE MODELLEME

Medikal süreçleri etkileyici grafik tasarımları ile anlatın,
animasyonlar ile ilaç veya operasyon sunumlarınızda istediğiniz detayları gösterin.

Etkileyici ilaç sunumları

medikal İlaç Ambalaj Tasarımı

İlaçların kullanıcılara sağladığı faydaları ve ilacın vücut ile girdiği etkileşimi 3d modelleme ile görselleştirebilir, bu görselleri kısa animasyonlara çevirip kullanıcılara bilgi verebilirsiniz. Fuar, sempozyum, toplantı gibi aktivitelerde etkileyici afişler, bilgilendirme broşürleri hazırlayabilirsiniz.

Cerrahi Operasyon Animasyonları

Tıbbın her dalında cerrahi operasyonlar hem hastalar hemde eğitim esnasında anlaşılması zor olabilmektedir. Bu sebeple cerrahi animasyonlar görsel kalitesi ile süreçleri daha sade ve genel olarak anlatarak operasyondan önce bilgilendirmede yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cerrahi animasyonlar ayrıca gerçek videolarla da birleştirilebilir etkileyici sunumlar hazırlanabilir.

Medikal Animasyon Süreci

Her animasyon sürecinde olduğu gibi ilk olarak yapılacak animasyonun planlama süreci devreye alınıyor. Bu süreçte modellenecek organik ve mekanik modeller belirleniyor, senaryo hazırlanıyor, süre vb diğer değişkenlerin planlaması yapılıyor. Planlama sonrasında modelleme süreci buna müteakip animasyon ve görselleştirme süreçleri tamamlanıyor. Daha detaylı bilgi için : 3D Animasyon Nasıl Yapılır? 

Medikal Animasyon Örnekleri

Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Muhsin Yılmaz’ın De-epitilize insan amniyotik membran ile sinir iyileşmesi ile ilgili hazırlanmış medikal animasyon. Projede hem 2d animasyon hemde 3d animasyondan yararlanılarak oluşturulmuştur.

Cerrahi Operasyon Animasyonları

Diş Hekimi Doç.Dr. Özge Doğanay’ın Sunumu için hazırlanmış 3D Medikal Animasyon çalışması. Projede Kafa Tası modelleme modelleme sonrası Hekimin istekleri doğrultusunda geometrik güncellemeler, gösterilmek istenen kas yapısının modellenmesi ve animasyona dahil edilmesi, kondil üzerinden çene hareketinin hekimin tarif ettiği şekilde gerçekleştirilmesi ve post production süreçlerini içeriyor.

Cerrahi Operasyon Animasyonları

Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ayhan Okumuş’un dunumu için hazırlanmış 2D Medikal illüstrasyon çalışması. Projede orta yaşlı kişilerde yüz gerdirme operasyonu ile ilgili bilgilendirici görseller oluşturulmuştur.

Medikal Animasyon ve Modelleme
3d İlaç Sunumları ve Modelleme

Diş ve Çene Cerrahi Görselleri

Diş operasyonları, implant, dolgu gibi diş hekimliği ve çene cerrahi tarafından hazırlanan sunumlar hem animasyon şeklinde hemde sunum şeklinde hazırlanabilir. Yapılan operasyon ayrıntılı bir şekilde anlatılıp hastalara ve kullanıcılara detaylı bilgiler verebilirsiniz.

Diş Modelleme ve Animasyon

Medikal Modelleme ve Animasyon Örnekleri

Laminektomi operasyonu için hazırlanmış spinal modeller ve story board aşamasından görüntüler.

Spinal Modelleme

Laminektomi operasyonu için hazırlanmış spinal modeller ve story board aşamasından görüntüler.

lumbar Laminectomy

Spinal Modelleme

Laminektomi operasyonu için hazırlanmış spinal modeller ve story board aşamasından görüntüler.

lumbar Laminectomy

Animasyon Low-Poly Spinal Model

lumbar Laminectomy

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Medikal Animasyon Örneği

Op.Dr. Yaşar Basaga için hazırlanmış penis büyütme ve penis kalınlaştırma operasyonunu görselleştirilmesi.