Google Maps’in 2 yeni özelliği.

Google Maps’in 2 yeni özelliği.

Her geçen gün kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışan Google Maps, Android kullanıcıları için 2 yeni özellik geliştirdi. Bunlardan biri olduğunuz yerden varmak istediğiniz yere kadar gösterilen yolun mavi olması ve bir diğeri ise elektrikli araç kullanıcıları için şarj istasyonlarının gösterilmesi ile alakalı.

 

İlk özellik; yani seçtiğiniz konuma sizi götürecek olan yolun mavi olması, kullanıcıların mesafeyi görüp hangi yollardan geçeceğini öğrenmesi için ekstra kolaylık sağlayacak bir özellik. Ayrıca sadece gideceğiniz konuma kadar olan yolun mavi olması daha kolay ayırt edileceğinden kafa karışıklığının önüne geçecek. 

 

Bir diğer özellik olan şarj istasyonlarının gösterilmesi ise elektrikli araç kullananlar açısından sevindirici bir haber. Daha öncesinden benzin istasyonlarını da gösteren Google Maps, şimdi şarj istasyonlarını da göstererek büyük bir kolaylık sağlıyor. 

 

Henüz sadece Android kullanıcılarına sunulan bu özelliklerin iOS kullanıcıları için ne zaman geçerli olacağı bilinmiyor.