AMP Nedir ? Neden Kullanılır ?

AMP Nedir? Neden Kullanılır?

AMP Nedir? Neden Kullanılır?

AMP (Accelerated Mobile Pages) yani “Hızlandırılmış Mobil Sayfalar” anlamına gelir. AMP teknolojisinin temel amacı web sitelere mobil üzerinden hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlamaktır. Google’ın geçmişte yapmış olduğu açıklamaya göre AMP ile yazılmış web siteleri ön belleğe kaydedilecek ve kullanıcı siteye mobil üzerinden girdiğinde siteye hızlıca erişebilecek.

AMP Web Tasarım sizi diğer sitelerden bir adım öne çıkaracaktır.

Akıllı telefonların hızla artması ile bir ihtiyaç haline gelen Responsive Web Tasarım, AMP Web Tasarım ile daha da etkileyici bir hâle geliyor. Yavaş yüklenen siteler üst sıralara çıkma konusunda başarılı olamazken site sahipleri içinde bu gelir kaybına yol açıyor. Bu sorunu AMP Web Tasarımı ile çözmek mümkün. AMP Web Tasarımı ile kullanıcılar sitelerin geç açılmasından dolayı başka siteler yönlenmiyor ve web sitenize milisaniyeler içerisinde ulaşabiliyor. AMP teknolojisi tüm sayfalar için yapılabildiği gibi sadece istenilen sayfalar içinde yapılabiliyor.

AMP Web Tasarımı için neden Novasta?

Firmamız 2005 yılından bu yana Web Tasarım alanında hizmet vermektedir. Teknolojinin hızla değişimini yakından takip eden ve bu teknolojileri doğru şekilde kullanan Novasta Dijital, Web Tasarım sektöründe önemli bir yerdedir. Firmamızın müşterileri arasında Türkiye’nin ilk 500 sanayi firması içerisinde yer alan kurumsallardan, esnaf olarak nitelendirilebilecek küçük işletmeler yer almaktadır.